POSŁUGIWAŁA SIĘ CUDZĄ KARTĄ PŁATNICZĄ

KRYMINALNI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI 40-LATKĘ, KTÓRA ROBIĄC W SKLEPIE ZAKUPY, AŻ KILKUKROTNIE PŁACIŁA KRADZIONĄ KARTĄ ZBLIŻENIOWĄ. JAK WSTĘPNIE USTALILI POLICJANCI PODEJRZANA KOBIETA PRACUJĄC W JEDNYM ZE STAROGARDZKICH SKLEPÓW...

KRYMINALNI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI 40-LATKĘ, KTÓRA ROBIĄC W SKLEPIE ZAKUPY, AŻ KILKUKROTNIE PŁACIŁA KRADZIONĄ KARTĄ ZBLIŻENIOWĄ. JAK WSTĘPNIE USTALILI POLICJANCI PODEJRZANA KOBIETA PRACUJĄC W JEDNYM ZE STAROGARDZKICH SKLEPÓW PRZYWŁASZCZYŁA POZOSTAWIONĄ PRZEZ KLIENTA KARTĘ PŁATNICZĄ. MIESZKANKA KOCIEWIA ZOSTAŁA PRZESŁUCHANA I USŁYSZAŁA ZARZUTY.

W połowie września policjanci ze Starogardu Gdańskiego w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 40-latkę, która kilkukrotnie posłużyła się skradzioną kartą płatniczą. Jak ustalili śledczy podejrzana kobieta jako pracownica jednego z miejscowych sklepów przywłaszczyła kartę, którą pozostawiła przez nieuwagę jedna z klientek sklepu.

Za pomocą skradzionej karty sprawczyni tylko jednego dnia dokonała 6 płatności w różnych placówkach handlowych. Wartość tych transakcji została oszacowana na łączną kwotę blisko 200 zł.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili personalia klientki, która posługiwała się cudzą kartą płatniczą. Okazała się nią 40-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty dotyczące przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają tzw. zbliżeniowe karty płatności, o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się tym środkiem płatniczym. Kartę przechowujmy w takim miejscu, aby była ona niedostępna dla innych osób, ponieważ łatwo możemy stracić swoje oszczędności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY