24starogard na Facebook

Wiadomości

Starogard odwiedzili niemieccy przyjaciele z Diepholzfoto

Read moreOd czwartku, 19 maja przez trzy dni Starogard gościł władze miasta Diepholz oraz 40 jego mieszkańców. Goście odwiedzili Gdański, Grodzisko Owidz oraz zwiedzili Starogard. W podziękowaniu, w sobotnie południe w Starogardzkim Centrum Kultury wystąpił niemiecki zespół "Mondays Eleven". Muzycy zagrali  standardy jazzowe dla starogardzian.

Więcej…

10. urodziny UTW "S-Centrum"foto

Read moreUroczyste spotkanie w kinie "Sokół" i biesiadowanie w Grodzisku Owidz złożyły się na obchody 10-lecia Uniwersytetu III Wieku S-Centrum. Rok akademicki 2015/2016 jest jubileuszowym dla studentów będących na emeryturze, chcących realizować, rozwijać swoje pasje i marzenia.

Więcej…

Obezwładnili swoją ofiarę i zabrali złoty łańcuszek na ul. Sikorskiego

Read moreNajbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, którzy obrabowali 28-letniego mężczyznę. Napastnicy obezwładnili swoją ofiarę i zabrali złoty łańcuszek. Poinformowani o tym przestępstwie policjanci zatrzymali podejrzanych oraz odzyskali utracone w wyniku rozboju rzeczy.

Więcej…

101 urodziny Starogardzianina

Read moreDostojnego Jubilata - Pana Pawła Burandt 23 maja odwiedził Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk - Kurkowska. Solenizant obchodził 15 maja br. swoje 101 urodziny i otrzymał z tej okazji  list gratulacyjny z życzeniami,  upominek oraz bukiet kwiatów.

Więcej…

Starogard walczy o pieniądze na odnowę Rynku

Read moreProjekt "Starogardzki Rynek od nowa" znalazł się na liście rezerwowej wniosków, ubiegających się o dofinansowanie z Unii. Co prawda, pieniądze unijne w pomorskim na ochronę dziedzictwa kulturowego podzielono, ale to nie koniec bitwy o dotacje. Ciągle mamy szanse na otrzymanie dofinansowania.

Więcej…

Północny wariant obwodnicy wykluczony

Read morePrace nad studium korytarzowym obwodnicy Starogardu Gdańskiego właśnie zakończono. W kolejnym etapie północny wariant nie będzie już brany pod uwagę.

Więcej…

Nowy numer Verizane

Read moreUkazał się 25 numer Magazynu Lokalnego VERIZANE. Więcej…

Próbny alarm w PSP 3foto

Read more18 maja uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 zostali ewakuowani. W szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy oraz bombowy. W akcji uczestniczyły starogardzkie służby mundurowe.

Więcej…

Nowe udogodnienie przy szkole na Łapiszewie

Read moreOd 17 maja br. rodzice uczniów ZSP PSP Nr 6 PG Nr 4 mogą korzystać z udogodnienia, jakim jest zatoka postojowa utworzona przy ul. Bpa Dominika. Zatoka w sąsiedztwie szkoły jest bezpiecznym miejscem do zaparkowania samochodu. Mieści 10 aut osobowych i znajduje się w bezpiecznej odległości od ulicy. Rodzice mogą teraz swobodnie dowozić i odbierać swoje dzieci spod szkoły.

Więcej…

10-te urodziny UTW

Read moreW roku akademickim 2015/2016 starogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku "S-Centrum" obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Starogardzkie Centrum Kultury organizuje uroczyste obchody tego jubileuszu, które będą miały miejsce 20 maja. Uczestniczyć w nich będą władze miasta Starogardu Gdańskiego, przedstawiciele licznych instytucji miejskich, a także delegacje z zaprzyjaźnionych, pomorskich uniwersytetów trzeciego wieku - z Gdyni,  Malborka, Tucholi, Czerska i Pelplina.

Więcej…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 254