Jakub Kreft

Basista - Jakub Kreft

Jakub Kreft

Urodzony 21.02.1996 w Starogardzie Gdańskim. Uwielbia koncerty, dobre filmy oparte na faktach, jazdę na deskorolce oraz języki obce.

Od najmłodszych lat obserwował swoje rodzeństwo jak „obsługiwało” rodzinne imprezy. Starszy o 10 lat brat grał na gitarze klasycznej oraz basowej, zaś siostra śpiewała i grała na skrzypcach. Jego rodzice wspominali, że Kuba od najmłodszych lat próbował „wspomagać” swoje starsze rodzeństwo poprzez rytmiczne uderzenie w trójkąt czy tamburyno. Na początku swojej drogi próbował również grywać na perkusji i pianinie. Jego pierwszym nauczycielem był pan Artur Cybula znany nauczyciel muzyki z ówczesnego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim. To on pozwolił Jakubowi oraz jego kolegom na rozwinięcie swoich pasji muzycznych. Pozwalał na wielogodzinne próby po zajęciach w sali, w której odbywały się lekcje muzyki. Po zakończeniu edukacji również mógł liczyć na pomoc pana Artura Cybuli.

Kamil Zaremski (lewa strona) Jakub Kreft (prawa strona)

Po kilku latach zainspirowany brzmieniem takich basistów jak: James Jamerson, Pino Palladino, Marcus Miller ale i również Michael Balzary (znany również jako „Flea”) czy Cliff Burton, Kuba wybrał swoją drogę, którą ukierunkował ściśle w stronę gry na gitarze basowej. Dzięki swojemu starszemu bratu otrzymał w prezencie starą basówkę, na której grywał swoje pierwsze dźwięki. Początki gry na tym instrumencie były trudne jednak Jakub nie był wspierany, ani prowadzony przez nikogo, postanowił sam sprawdzić co będzie dla niego najlepsze.

Swoją przygodę zaczął od muzyki metalowej, która na tamten czas wydawała się niesłychanie interesująca, zarówno pod kątem ekspresji w grze jak i w mocnych brzmieniach gitar oraz mocno osadzonej perkusji. Po około dwóch latach gry odszedł on od muzyki metal i zmienił diametralnie kierunek na brzmienia, które jak sam mówi leżą bliżej jego serca czyli muzyka jazz. W czasie swojej dotychczasowej gry udzielał się w wielu zespołach o zróżnicowanych poziomach oraz gatunkach muzycznych. Obecnie udziela się w takich zespołach jak m.in. zespole Blue Willmington’s, Kamil Zaremski Requiem oraz The Plywood.

 

Po przebyciu swojej prawie 6-letniej przygody został on nauczycielem gitary basowej, teorii muzyki oraz kształcenia słuchu w Starogardzkim Centrum Edukacji Muzycznej – CasioStarogard,

 

Jedno z jego największych marzeń to: Stworzenie projektu, który byłby adresowany do adeptów muzyki, którzy gustują w wszelakiej maści brzmień muzycznychChciałby stworzyć dla nich zespół muzyczny na imprezy okolicznościowe takie jak: wesela, jubileusze, urodziny, bale, imprezy zorganizowane itd., które cechowałyby się ciekawą aranżacją i pełnią muzyki na żywo.

Kategorie
Strefa Art
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY