Gminna pomoc dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z naszej Gminy mogą już składać wnioski o przedłużenia terminu płatności podatku od nieruchomości.  Raty za maj i czerwiec będzie można opłacić do końca września. – Koronawirus ma...
Przedsiębiorcy z naszej Gminy mogą już składać wnioski o przedłużenia terminu płatności podatku od nieruchomości.  Raty za maj i czerwiec będzie można opłacić do końca września.

Koronawirus ma bardzo duży wpływ na gospodarkę. Podejmujemy działania, by pomóc przedsiębiorcom przejść przez ten wyjątkowo trudny okres i aby po ustąpieniu pandemii firmy mogły wznowić działalność – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy podatki za maj i czerwiec będą mogli zapłacić, bez dodatkowych kar i odsetek, do 30 września. Warunek jest jeden – do 14 maja trzeba złożyć stosowny wniosek wraz z oświadczeniem przedsiębiorcy i specjalnym formularzem informacyjnym. Wzory wymaganych dokumentów dostępne są u dołu strony.

Kto może ubiegać się o wydłużenie terminu płatności? Wnioski w tej sprawie składać mogą firmy, którym z powodu COVID-19 spadła sprzedaż towarów lub usług  w ujęciu ilościowym lub jakościowym, czyli:

– Nie mniej niż o 15 proc.,  obliczane jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych, przypadających w okresie po 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku.

– Nie mniej niż o 25% obliczane jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowego, przypadającego po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku w porównaniu do obrotów z miesiąca poprzedniego.

W Gminie Starogard Gdański  swoją siedzibę ma ponad tysiąc firm i zakładów.

Załączniki do pobrania:

  1. Tekst uchwały
  2. Wniosek 
  3. Formularz
  4. Oświadczenie przedsiębiorcy
Kategorie
BiznesWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY