Jakub Ossowski

Fotograf - Jakub Ossowski

Jakub Ossowski

 

Urodzony w 1988 roku w Starogardzie Gdańskim. Z wykształcenia żywieniowiec oraz informatyk. Uwielbia dobrą kuchnię i porządną kawę, ale przede wszystkim kocha fotografię.

Pierwszego analogowego Olympusa dostał na komunię i od tego czasu aparat ma przyklejony do ręki. Inspiracje do zdjęć czerpie z szuflady w domu rodzinnym, szuflady pełnej wspomnień, śmiechu i łez. Szuflady wypełnionej po brzegi fotografiami z czasów, kiedy życie było prostsze i wolniejsze, kiedy liczyła się chwila i ludzie – a zdjęcia robiło się tylko w wyjątkowych momentach. Co prawda postęp czasu sprawił że aparat analogowy został wyparty przez cyfrowy a szuflada zamieniona została na prywatnego bloga, do którego dostęp mają tylko najbliżsi to sposób w jaki Kuba fotografuje pozostał bez zmian.


Z racji że pasjonuje go dokumentowanie życia to na co dzień spełnia się jako fotograf ślubny, uwielbia również podróżować dlatego też nie ogranicza się do konkretnego regionu – pracuje na terenie całej Polski. Szczególnie dobrze czuje się w weselach plenerowych oraz rustykalnych.

Nie znajdziecie u Niego przesadnie pozowanych i sztucznie wyglądających fotografii. Kuba w swoich reportażach stawia przede wszystkim na emocje, a “analogowy” styl sprawi, że zdjęcia będą ponadczasowe. Nierzadko zdarza się że przemyca tam również trochę sztuki.

Niżej przedstawiamy 3 zdjęcia z reportaży:

zdjęcie numer 2:

zdjęcie numer 3:

Unikalny styl, zamiłowanie do prostoty i minimalizmu zauważyć można również podczas sesji plenerowych. Natura, zieleń, woda a w samym centrum to co najważniejsze, czyli człowiek i emocje. Kuba na ogół fotografuje ludzi którzy mają podobne poczucie estetyki i podejście do życia. Więc jeśli też lubisz naturę, wianki, długie koronkowe suknie w stylu boho to jest to fotograf dla Ciebie!

Niżej przedstawiamy zdjęcia:

zdjęcie numer 2:

zdjęcie numer 3:

Poza sezonem ślubnym fotografuje dla siebie i tworzy prywatne projekty. Przeważnie jest to praca w studio, gdzie nie ograniczają go warunki pogodowe. Tutaj nie ma określonego stylu, mało też jest naturalności. Jego prace to przede wszystkim efekt ciężkiej wielogodzinnej pracy modeli, makijażystki i stylistki. Znajdziemy również nowatorskie techniki manipulacji światłem, barwą oraz najnowsze techniki obróbki i retuszu. Kuba z roku na rok stara się rozwijać umiejętności i przekraczać granice swoich możliwości. W zeszłym roku światło dzienne ujrzał projekt “Boginie” gdzie modelki i modele wcielali się w eteryczne postacie inspirowane grecką mitologią.

Wiemy również, że w tym roku Kuba szykuje kolejny projekt podczas którego wygodne studio zamienił na… basen! Szczegóły na razie owiane są tajemnicą, ale już wkrótce zdradzimy wam więcej szczegółów. Specjalnie dla nas uchylił jednak rąbek tajemnicy i pokazał poniższą fotografię.

 

Kategorie
Strefa Art
Komentarze
 • Paula
  20 września 2017 at 17:34
  Dodaj komentarz

  Nie dość, że zdolny, to jeszcze dobry i kochany człowiek 😉

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY

  • Dominika Kotuła

   Dominika Kotuła Jej pasją jest fotografia i podróże.   Fotografia, jak sama mówi, to jej całe życie. Fascynowała ją od dawna, ale na dobre jej przygoda z fotografią zaczęła...
  • „Senior z pasją” cz. 2

   W dniach 20.10 – 20.11.2017 r. w Galerii NEPTUN można było oglądać wystawę fotograficzną „Senior z pasją”. Autorką zdjęć jest Dominika Kotuła, której pozowało 16 osób wywodzących się z...
  • „Senior z pasją” cz. 1

   W dniach 20.10 – 20.11.2017 r. w Galerii NEPTUN można było oglądać wystawę fotograficzną „Senior z pasją”. Autorką zdjęć jest Dominika Kotuła, której pozowało 16 osób wywodzących się z...
  • Maciej Smycz

   Maciej Smycz Urodzony 13 marca w roku 1999 w Starogardzie Gdańskim. Twórca i lider zespołu Blue Willmingtons. Oprócz tworzenia, czy słuchania muzyki, interesuję się również sztuką filmową. Swój czas...