Międzynarodowe granie

Zakończyło się trzydniowe święto futbolu w Starogardzie Gdańskim. Deyna Junior Cup 2023 to doskonała okazja do promocji piłki nożnej wśród mieszkańców oraz promocji samego miasta zarówno w kraju i...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zakończyło się trzydniowe święto futbolu w Starogardzie Gdańskim. Deyna Junior Cup 2023 to doskonała okazja do promocji piłki nożnej wśród mieszkańców oraz promocji samego miasta zarówno w kraju i za granicą. W kategorii dziewięciolatków zwycięstwo wywalczyła Borussia Monchengladbach z Niemiec. Wśród dziesięciolatków najlepsi okazali się piłkarze z Lecha Poznań.

Już po raz jedenasty młodzi adepci piłki nożnej z sześciu państw europejskich spotkali się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Do Starogardu na XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2023 organizowany przez Klub Sportowy Beniaminek 03 przyjechali młodzi piłkarze z Ukrainy, Litwy, Gruzji i Niemiec. Zawodników z Polski reprezentowały drużyny: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, AP Namysłów, GOL Brodnica, Kotwica Kołobrzeg, Błękitni Wejherowo, Olimpia Elbląg, Sparta Sycewice oraz KS Beniaminek 03.

Młodzi sportowcy rocznika 2013 i 2014 mieli szansę zmierzyć się na boisku z różnymi europejskimi drużynami i dobrze się bawić. W wielu zagranicznych klubach zawody Deyna Junior Cup na stałe wpisały się w ich sportowe kalendarze. W turnieju głównym zagrały dwa zwycięskie zespoły z czerwcowych eliminacji, Olimpia Elbląg oraz Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych U-9 i U-10. Najlepsi okazali się piłkarze Borussii Monchengladbach i Lecha Poznań. Ostatecznie w kategorii U-9 drugie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok, a trzecie FC Vyshhorod z Ukrainy. W grupie starszych roczników drugie miejsce zajęła Borussia Monchengladbach, a trzecie Legia Warszawa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY