Zapraszamy na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, które będzie miało miejsce 4 listopada o godzinie 18:00 w głównym budynku Muzeum Ziemi Kociewskiej (ul. Boczna 2). Wystawa będzie podsumowaniem 20 lat współpracy...

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, które będzie miało miejsce 4 listopada o godzinie 18:00 w głównym budynku Muzeum Ziemi Kociewskiej (ul. Boczna 2). Wystawa będzie podsumowaniem 20 lat współpracy artystycznej dwóch wspaniałych artystów – Zofii Sumczyńskiej oraz Michała Majewskiego. Ekspozycję będzie można oglądać do 2 grudnia 2022 roku.

Zofia Sumczyńska – malarka, witrażystka, ilustratorka i bajkopisarka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Autorka i wykonawca monumentalnych witraży w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech, Szkocji i Danii. Założycielka Galerii Autorskiej 24B w Starogardzie Gdańskim.

Michał Majewski studiował na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Po prawie 10 latach pracy na statkach Polskich Linii Oceanicznych i Chipolbroku zszedł na ląd, gdzie swoje hobby, snycerstwo, zamienił w profesję. Po dziś dzień rzeźbi w drewnie, także fotografuje oraz pisze.

Ważniejsze dokonania rzeźbiarskie:

• Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim:

rzeźbione drzwi główne, stacje drogi krzyżowej, figury św. Antoniego oraz św. Judy Tadeusza, figura Chrystusa Zmartwychwstałego, tabernakulum, anioły na balustradzie chóru.

• Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim:

stacje drogi krzyżowej, ołtarz, ambonka, chrzcielnica, prezbiterium, konfesjonał, balustrada na chórze i inne.

Patronat nad wydarzeniem objął portal 24STAROGARD.PL

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY