POLICJANCI ZATRZYMALI 2 BRACI, KTÓRZY POSIADALI MARIHUANĘ

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch braci, przy których znaleźli środki odurzające. Sprawcy przestępstwa narkotykowego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, a policjanci przeszukali ich miejsca...

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch braci, przy których znaleźli środki odurzające. Sprawcy przestępstwa narkotykowego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, a policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania.

Podczas przeprowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 330 gramów marihuany. Teraz śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Starogardzcy kryminalni doprowadzili do swojej jednostki dwóch braci w wieku 21 i 23-lat, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem przy jednej z ulic w Skarszewach, gdzie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej funkcjonariusze znaleźli przy legitymowanych mężczyznach kilkanaście gramów suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeszukali również mieszkania obu zatrzymanych. W miejscu zamieszkania starszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli pod łóżkiem dwa foliowe opakowania z marihuaną. W wyniku podjętej interwencji policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 330 gramów suszu roślinnego. W najbliższym czasie mieszkańcy Kociewia usłyszą zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę do 3 lat więzienia.
Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY