POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH

POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH POLICJANCI ODWIEDZILI WCZORAJ STAROGARDZKICH PRZEDSZKOLAKÓW ORAZ PIERWSZOKLASISTÓW Z CZARNEJ WODY. WSZYSTKO PO TO, ABY POROZMAWIAĆ Z NAJMŁODSZYMI O SZEROKO ROZUMIANYM BEZPIECZEŃSTWIE. SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI...

POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH POLICJANCI ODWIEDZILI WCZORAJ STAROGARDZKICH PRZEDSZKOLAKÓW ORAZ PIERWSZOKLASISTÓW Z CZARNEJ WODY. WSZYSTKO PO TO, ABY POROZMAWIAĆ Z NAJMŁODSZYMI O SZEROKO ROZUMIANYM BEZPIECZEŃSTWIE. SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI CIESZYŁO SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzą akcję pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, którą na początku września br. zainaugurował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Nowa inicjatywa ministerstwa nawiązuje do poprzednich kampanii, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o  bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wczoraj dzielnicowi odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie oraz wychowanków Katolickiego Niepublicznego Przedszkola „Arka Noego” w Starogardzie Gdańskim.

W czasie spotkań z dziećmi funkcjonariusze omówili zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Policjanci przypomnieli numery alarmowe, mówili również o tym jak zachować się w przypadku kontaktu z nieznajomym lub wobec agresywnego zwierzęcia oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Liczne pytania oraz zaangażowanie uczniów i przedszkolaków wskazywało na to, że spotkanie z mundurowymi cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY