Złoty medal Karoliny Urban na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Złoty medal Karoliny Urban na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim na 25 metrowym basenie.
W dniach 14-16 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich i 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach tych brało udział prawie 500 zawodników z około 130 klubów z całej Polski. W tych ważnych zawodach zawodniczka UKS Ósemka Starogard Gdański Karolina Urban godnie reprezentowała nasze miasto.
Pierwszego dnia Mistrzostw Karolina Urban wzięła udział w dwóch wyścigach. Pierwszą konkurencją było 100 m stylem motylkowym, w którym zawodniczka pod wodzą trenera Krzysztofa Korczaka osiągnęła 4. czas, co dało jej możliwość startu w finale. W drugiej konkurencji na dystansie 200 m stylem dowolnym Karolinie również udało się awansować do finału. Po dobrych wyścigach eliminacyjnych Karolina stanęła do walki o pierwsze medale na tych Mistrzostwach.
Największą uwagę trener skierował na wyścig 100 m stylem motylkowym, gdzie Karolina Urban miała największe szanse, aby stanąć na podium. Niestety niewielki błąd na trzeciej długości zaważył o zdobyciu medalu (1:03,01) był to jednak nowy rekord życiowy, który wystarczył tylko na objęcie czwartej lokaty (lepsze okazały się dziewczyny z UKP Polonia Warszawa). Do zdobycia medalu zabrakło niespełna 18 setnych sekund. Niecałe pół godziny później Karolina Urban stanęła ponownie na starcie, tym razem na dystansie 200 m stylem dowolnym. Wyczerpana i poddenerwowana brakiem awansu do ścisłej trójki na 100 m motylkiem wyścig ukończyła na 6. miejscu.
Po rozmowach z trenerem zawodniczka postanowiła wycofać się z drugiego dnia Mistrzostw – startu na 400 m stylem dowolnym. Wszystko po to, by skupić się na trzecim i już ostatnim dniu Mistrzostw Polski.
W niedzielę 16 grudnia Karolina Urban bez najmniejszych problemów przeszła poranne eliminacje w swojej koronnej konkurencji. Wieczorem, po omówieniu taktyki, przystąpiła do swojej ostatniej szansy medalowej, 200 m stylem motylkowym. Do 150-go metra wyścig wciąż nie był rozstrzygnięty, Karolina zajmowała 3. miejsce. Jednak na ostaniem nawrocie wysunęła się na prowadzenie. Wyczekała odpowiedni moment i zaatakowała ze wszystkich sił. Ostatnie 25 m należało do Karoliny i to ona pierwsza dotknęła tablic zatrzymujących pomiar czasu.
Pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski dla Karoliny Urban z UKS Ósemka w Starogardzie Gdańskim.
W swoim sportowym dorobku Karolina ma już jeden duży sukces. Srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski, na tym samym dystansie. Złoty medal i mistrzowski tytuł w pływaniu to pierwszy taki sukces w historii klubu UKS Ósemka w Starogardzie Gdańskim.

Na doskonałe wyniki Karoliny składa się mnóstwo czynników. Jednym z nich jest ogromna praca włożona w treningi oraz coraz bardziej profesjonalne podejście do obowiązków wyczynowego sportowca. Z pewnością pomaga jej też coraz lepsze porozumienie z trenerem Krzysztofem Korczakiem i mocne wsparcie rodziny. Z nadzieją spoglądamy w przyszłość, z myślą o kolejnych sukcesach młodej pływaczki.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Agresja ZSRR na Polskę. Minęło 80 lat

  17 września 2019 roku minęło 80 lat od najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich starogardzianie, delegacje oraz poczty sztandarowe upamiętnili rocznicę agresji...
 • 400 tysięcy złotych na nową karetkę dla Kalisk

  Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego. Dziś została podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia...
 • Aktualne oferty pracy w PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim przesyła oferty pracy znajdujące się w ewidencji tut. Urzędu wg stanu na dzień 17.09.2019 r.   Oferty pracy zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy...
 • Zielone płuca Starogardu

  W sobotę 14 września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych. ...