„Hej Kolęda, Kolęda” po raz siedemnasty

Od siedemnastu lat w Starogardzie Gdańskim odbywa się wigilijne spotkanie dla potrzebujących. W tym roku z zaproszenia skorzystało 100 osób. Ubodzy i samotni mieszkańcy miasta zasiedli w środę 21...
Od siedemnastu lat w Starogardzie Gdańskim odbywa się wigilijne spotkanie dla potrzebujących. W tym roku z zaproszenia skorzystało 100 osób.

Ubodzy i samotni mieszkańcy miasta zasiedli w środę 21 grudnia do stołów pełnych świątecznych potraw. Przywitała ich prowadząca Magdalena Kijak. Prezydent Janusz Stankowiak złożył im najlepsze świąteczne życzenia. – Życzę Państwu przede wszystkim tego, aby kolejny rok był lepszy od mijającego. Niech nigdy nie opuszcza Was nadzieja, że w życiu może być lepiej. Obyście również podczas Wigilii mogli podzielić się opłatkiem i uśmiechem z najbliższymi – mówił prezydent Starogardu.

Wśród gości znalazł się także pomysłodawca spotkań pod nazwą „Hej Kolęda, Kolęda”, były prezydent Edmund Stachowicz, a oprócz niego dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, głównego organizatora Wigilii dla potrzebujących, Urszula Ossowska.

Przy organizacji spotkania „Hej Kolęda, Kolęda” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspierało Starogardzkie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Straż Miejska.

Duchową pieczę nad spotkaniem sprawował ks. dr dziekan Józef Pick. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Świętego Łukasza, zainicjował wspólną modlitwę, aby nikt w te Święta nie czuł się opuszczony, samotny ani smutny, by na swojej drodze spotykał tylko dobrych i życzliwych ludzi.

Kiedy siedemnaście lat temu organizowaliśmy dokładnie w tym samym miejscu takie spotkanie z naszego zaproszenia skorzystało około 1 200 osób. Dzisiaj jest Państwa 100. Bardzo się cieszę, że sytuacja mieszkańców naszego miasta uległa przez ten czas tak znaczącej poprawie. Życzę Wam, aby i Wam żyło się coraz lepiej – mówił były prezydent Edmund Stachowicz.

Podczas spotkania obecni byli także pozostali inicjatorzy wydarzenia Sławomir Hoduń i Jan Radzewicz, który tradycyjnie wcielił się w rolę Mikołaja.

O muzyczną oprawę całości zadbał chór akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” oraz uczniowie Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Agresja ZSRR na Polskę. Minęło 80 lat

  17 września 2019 roku minęło 80 lat od najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich starogardzianie, delegacje oraz poczty sztandarowe upamiętnili rocznicę agresji...
 • 400 tysięcy złotych na nową karetkę dla Kalisk

  Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego. Dziś została podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia...
 • Aktualne oferty pracy w PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim przesyła oferty pracy znajdujące się w ewidencji tut. Urzędu wg stanu na dzień 17.09.2019 r.   Oferty pracy zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy...
 • Zielone płuca Starogardu

  W sobotę 14 września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych. ...