Wernisaż „Czterech twórców”

Osiedlowy Dom Kultury DPS Rokocin & DPS LA GUARDIA w Starogardzie Gdańskim. Zapraszają na wernisaż „Czterech twórców”, który odbędzie się w ODK ul. Reymonta 1 dnia 18.10.2019 o godzinie...
Osiedlowy Dom Kultury DPS Rokocin & DPS LA GUARDIA w Starogardzie Gdańskim. Zapraszają na wernisaż „Czterech twórców”, który odbędzie się w ODK ul. Reymonta 1 dnia 18.10.2019 o godzinie 18:00.

Wystawa czynna od 21.10 – 08.11.2019 r.
poniedziałki, wtorki, piątki – 8.00 : 16.00
środy, czwartki – 10.00 : 18.00

Osoby, których obrazy zaprezentowane zostaną na wystawie, to mieszkańcy DPS w Rokocinie i  DPS La Guardia w Starogardzie Gdańskim.
Marek Zblewski

Samorodny talent malarski. Od dwudziestu paru lat mieszka w Domu Pomocy. To tutaj w pracowni terapii zajęciowej powstały jego najpiękniejsze obrazy. Marek maluje głównie farbami akrylowymi. Tematem jego prac są krajobrazy, szczególnym upodobaniem darzy widoki starych zamków.

Ryszard Mallisa

Uwielbia pracę w drewnie. W przeszłości udzielał się aktywnie w pracowni rzeżby, spod jego dłuta wyszło kilka płaskorzeźb. Dzisiaj jego główną pasją jest wypalanie w sklejce. Na wystawie zaprezentuje najciekawsze prace wykonane tą techniką.

Edmund Malinowski

Bardzo uzdolniony i operujący własnym językiem malarskim Twórca. Ulubioną formą artystyczną Edka jest rysunek. W jego pracach często dominują krajobrazy, zwierzęta, a także bardzo chętnie maluje portrety.

Zdzisław Tichonow

Człowiek wielu talentów. Realizuje się podczas pracy w drewnie i w tej materii czuje się najlepiej. Jednak nie zamyka się na inny rodzaj działalności twórczej próbując ostatnio swoich sił w malarstwie olejnym. Tematy po które zawsze chętnie sięga jest sacrum. Te cztery osoby łączy nie tylko wspólne miejsce zamieszkania, ale nade wszystko zamiłowanie do sztuki. Bo właśnie umożliwienie wypowiadania się poprzez sztukę jest nie tylko przyjemną formą terapii, ale i metodą kształcenia wrażliwości artystycznej zarówno twórców jak i jej odbiorców.

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY