Wernisaż wystawy Karoliny Aszyk i Zbigniewa Treppa

Galeria A im. Michała Faryseja zaprasza na wernisaż wystawy Karoliny Aszyk „Between III/ Pomiędzy III” oraz Zbigniewa Treppa „I believe in the life everlasting II/ Wierzę w życie wieczne...

Galeria A im. Michała Faryseja zaprasza na wernisaż wystawy Karoliny Aszyk „Between III/ Pomiędzy III” oraz Zbigniewa Treppa „I believe in the life everlasting II/ Wierzę w życie wieczne II”.

Karolina Aszyk, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Doktorat: ASP w Krakowie, na wydziale Malarstwa, Habilitacja: PWSFiTv w Łodzi, na Wydziale Operatorskim.

Pedagog w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Uniwersytecie Gdańskim, kuratorka wystaw. Osiągnięcia autorki w kreacji artystycznej dotyczą tematyki przemijania wpisującej się w tradycję wizualnego symbolizowania określoną jako waniatywną.

Zbiegniew Treppa (ur. w 1960r.), absolwent Wydziału Teologii KUL. Doktorat: ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej, Habilitacja: PWSFiTv w Łodzi, na Wydziale Operatorskim, od 2020r. profesor sztuki. Teoretyk w dziedzinie wizualności, twórca w nurcie sztuki fotomedialnej. Kierownik Zakładu Antropologii Obrazu w Uniwersytecie Gdańskim, wykładowca na dwóch wydziałach- Malarstwa i Grafiki- w ASP w Gdańsku, członek Sekcji Syndonologicznej Polskiego Towarzystwa Teologicznego i przewodniczący Komitetu Naukowego Polskiego Centrum Syndonologicznego.

Wernisaż odbędzie się 18 lutego 2022 roku, o godzinie 18:00, w Galerii A im. Michała Faryseja, w Starogardzkim Centrum Kultury. Wystawa będzie czynna do 15 marca 2022 roku.

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY