Usłyszeli zarzuty kradzieży, a policjanci odzyskali wartą 130-tys. zł. Mazdę

Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego odzyskali osobową mazdę, która została skradziona kilka dni temu na terenie Niemiec. Dzięki skutecznej interwencji do policyjnego aresztu trafiło również dwóch mężczyzn w wieku 27...

Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego odzyskali osobową mazdę, która została skradziona kilka dni temu na terenie Niemiec. Dzięki skutecznej interwencji do policyjnego aresztu trafiło również dwóch mężczyzn w wieku 27 i 48 lat, którzy podróżowali utraconym w wyniku przestępstwa autem. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty, a podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Niebawem warta blisko 130 tys. zł mazda wróci do swojego właściciela. Za kradzież pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że drogą krajową nr 22 może poruszać się skradziona na terenie Niemiec mazda. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami prewencji objęli tę trasę szczególnym nadzorem. Podczas patrolowania berlinki policjanci zauważyli auto tej marki, jadące od strony Chojnic. Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych poruszało się 2 mężczyzn. Podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej, kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Kociewia, którzy podróżowali skradzionym kilka dni wcześniej autem. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 27-letni kierowca posiadł sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Dzięki skutecznej interwencji mundurowi odzyskali również wartą blisko 130 tys. zł. mazdę. Zatrzymane osoby zostały przekonwojowane do miejscowej komendy, gdzie trafiły do policyjnego aresztu, a odzyskane auto zostało odholowane na parking strzeżony. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie woreczek strunowy z marihuaną. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili również oględziny pojazdu oraz zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tej sprawy.

Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów dotyczących kradzieży pojazdu. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież kodeks karny przewiduję karę do 5 lat więzienia.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY