Uderzył quadem w drzewo. 2 osoby trafiły do szpitala

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem kierowcy quada. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. W wyniku uderzenia w drzewo, dwie osoby zostały ranne i...

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem kierowcy quada. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. W wyniku uderzenia w drzewo, dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Wiadomo już, że kierowca tego pojazdu nie miał uprawnień oraz pił wcześniej alkohol.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną niedzielę nad ranem w miejscowości Okole. Dyżurny, który otrzymał zgłoszenie w tej sprawie, natychmiast skierował w ten rejon patrol miejscowej drogówki. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, kierowca quada był nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 22-latek kierujący tym pojazdem, nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyzna prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad czterokołowcem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia zarówno kierowca jak i 20-letnia pasażerka zostali ranni i trafili do szpitala.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz uczestniczącego w wypadku quada. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Za oknami już prawie wiosna. Pierwsze promienie słońca zachęcają do aktywności w plenerze. W związku z tym starogardzcy policjanci już teraz apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną jazdę. Szczególnie kierowcy jednośladów oraz quadów jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni szczególnie uważać za kierownicą, bo w ich sytuacji nadmierna prędkość oraz nieprzemyślane gwałtowne manewry mogą zakończyć się poważnym urazem lub konsekwencjami na całe życie. Pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY