STRACIŁA PRAWKO ZA ZNACZNE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego. Mieszkanka powiatu starogardzkiego wykazała się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając obowiązującą w terenie zabudowanym...

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego. Mieszkanka powiatu starogardzkiego wykazała się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o 60 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 1,5 tys. zł oraz na najbliższe 3 miesiące zatrzymali kierującej dokument prawa jazdy.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobowym seatem, która znacznie przekroczyła obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość. Do zdarzenia doszło w Linowcu na drodze powiatowej ze Skarszew w kierunku Starogardu Gdańskiego. Jak wykazał policyjny radar, 26-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego jechała swoim seatem z prędkością, aż 90 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 30 km/h. Tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h. Za popełnione wykroczenie drogowe, policjanci zatrzymali kobiecie na 3 miesiące dokument prawa jazdy oraz zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł. oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierujący pojazdem, który przekroczy obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę i ostrożność za kierownicą. Stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości, bo nowy taryfikator, za tego typu wykroczenia przewiduje grzywny nawet do 2,5 tys. zł.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY