Starogardzki siatkarz z medalem Mistrzostw Europy

Starogard Gdański ma utalentowanych sportowców. Jednym z przykładów jest siatkarz Jakub Gaweł, który wraz z reprezentacją do lat 20 zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy, które rozegrano we Włoszech. Reprezentacja...

Starogard Gdański ma utalentowanych sportowców. Jednym z przykładów jest siatkarz Jakub Gaweł, który wraz z reprezentacją do lat 20 zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy, które rozegrano we Włoszech.

Reprezentacja pod wodzą Mateusz Grabdy po czterech zwycięstwach i jednej porażce zajęła drugie miejsce w grupie. Polska reprezentacja pokonała na początek Słowację 3:1, a następnie ograła po 3:0 Serbię i Francję, pokonała 3:2 Słowenię, a w meczu o pierwsze miejsce przegrała 0:3 z Włochami. W półfinale biało-czerwoni nie dali najmniejszych szans Belgom, których ograli 3:0. W finale po emocjonującym meczu nasza reprezentacja po raz drugi w tych mistrzostwach nie sprostała gospodarzom, tym razem stosunku 2:3.

Jakub Gaweł był jednym z czterech środkowych powołanych na Mistrzostwa Europy.

Przypomnijmy, że Kuba ma już swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 18, który zdobył 2 lata temu.

Siatkarz jest wychowankiem Starogardzkiego Klubu Sportowego, a jego pierwszym trenerem był Krzysztof Niedziela. Talent jego został zauważony przez środowisko siatkarskie, dlatego też trafił do SMS Spała. Obecnie gra w 2 lidze w drużynie ZAKSA Strzelce Opolskie, która jest bezpośrednim zapleczem mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY