SŁUŻĄ W WAKACJE, ABY WYPOCZYNEK BYŁ BEZPIECZNY.

Rozpoczęły się tak długo oczekiwane wakacje. Dla wielu z nas jest to czas beztroskiego wypoczynku, natomiast dla policjantów to okres wytężonej pracy. Przez najbliższe 2 miesiące funkcjonariusze będą kontrolować...

Rozpoczęły się tak długo oczekiwane wakacje. Dla wielu z nas jest to czas beztroskiego wypoczynku, natomiast dla policjantów to okres wytężonej pracy. Przez najbliższe 2 miesiące funkcjonariusze będą kontrolować autokary wycieczkowe, zadbają o bezpieczeństwo nad wodą. Mundurowi odwiedzać będą również obozy harcerskie oraz zagoszczą na spotkaniach z dziećmi, które wypoczywają w ramach tzw. półkolonii.
Do 31 sierpnia trwa ogólnokrajowa, policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2022”. Policjanci prewencji, dzielnicowi, mundurowi ze starogardzkiej drogówki oraz funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich jak co roku zadbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających.
Odwiedzając młodzież na obozach i półkoloniach, funkcjonariusze  będą rozmawiać o prawidłowych zachowaniach nad wodą. Podczas organizowanych spotkań, mundurowi będą przekazywać informacje o właściwych formach spędzania wolnego czasu, które zagwarantują, aby wakacyjny wypoczynek mógł być bezpieczny.
Prawie każdego dnia starogardzcy policjanci kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wakacyjne wycieczki. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, dokumenty autokaru oraz jego stan techniczny, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych wyjazdów.
Warto wiedzieć, że dzięki stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/  <https://bezpiecznyautobus.gov.pl/> każdy rodzić może uzyskać podstawowe informacje na temat autobusu, jakim będzie podróżowało jego dziecko. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autokaru otrzymamy raport, w którym podana będzie marka autobusu, jego przebieg i rok produkcji, liczba miejsc oraz informacja o ostatnim badaniu technicznym i polisie OC.
Ponadto w ramach codziennej służby w sezonie wakacyjnym, policjanci patrolują również tereny przyległe do ośrodków wypoczynkowych, lasów i jezior kontrolując obozowiska oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.
Do swoich wakacyjnych działań na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa, mundurowi wykorzystują również informacje uzyskane za pośrednictwem krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzają między innymi nanoszone na mapę sygnały, które dotyczą miejsc, w których gromadzi się młodzież zagrożona demoralizacją, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych czy używania środków odurzających.
Policjanci apelują o zdrowy rozsądek w czasie letniego wypoczynku. Pamiętajmy, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Wypoczywając, zawsze korzystajmy z bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Na urlopie nie zapominajmy o naszych pociechach. Zawsze miejmy na nie baczne oko. Nieraz wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Życzymy wszystkim słonecznej pogody i udanego wypoczynku. Oby te wakacje były dla Was bezpieczne, a dla policjantów spokojne.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY