Siwiałka: Będzie objazd

Ponad miesiąc później niż planowano zostanie zamknięta droga wojewódzka 222 na odcinku przebiegającym przez Siwiałkę. Do tego czasu wybudowany zostanie objazd. – W wyniku negocjacji, które prowadziliśmy z Zarządem...
Ponad miesiąc później niż planowano zostanie zamknięta droga wojewódzka 222 na odcinku przebiegającym przez Siwiałkę. Do tego czasu wybudowany zostanie objazd.

W wyniku negocjacji, które prowadziliśmy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku doszliśmy do porozumienia związanego ze zmianą organizacji ruchu kołowego, spowodowanego remontem drogi 222. Pierwotny termin całkowitego zamknięcia tego ciągu komunikacyjnego w miejscowości Siwiałka, który zaplanowany był na 18 marca przesunięty został na drugą połowę kwietnia – powiedziała Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gd.

Ustalono, że do momentu całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka powstanie objazd, którym poruszać się będą mogli mieszkańcy, straż pożarna, pogotowie, pojazdy służb komunalnych oraz autobusy PKS. Z objazdu wyłączony zostanie ciężki transport samochodowy typu TIR. Utrudnienia potrwają około 8 miesięcy.

Źródło/ugstarogard.pl/

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY