Premiera online: Koncert z okazji XX-lecia „Pro Simfonica”

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia w internecie koncertu z okazji jubileuszu XX-lecia działalności artystycznej orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” pod batutą Wojciecha Gdańca. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca 2021...

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia w internecie koncertu z okazji jubileuszu XX-lecia działalności artystycznej orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” pod batutą Wojciecha Gdańca. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca 2021 roku w kinie „Sokół”, w Starogardzie Gdańskim.

Muzycy zaprezentowali słuchaczom utwory w trzech bokach muzycznych. Zagrali utwory polskie patriotyczne, klasyczne i filmowe w aranżacji swojego dyrektora artystycznego, założyciela i dyrygenta Wojciecha Gdańca, który w orkiestrze gra na klawiszach. W dwóch utworach towarzyszył im zespół wokalny „Singers Novi”.

Skład orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” tworzą absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym – Wojciecha Gdańca. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się w murach Starogardzkiego Centrum Kultury.

Organizator koncertu: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner wydarzenia: miasto Starogard Gdański

Koncert z okazji XX-lecia działalności orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” do obejrzenie od 12 września 2021 r. (godz. 16:00) na profilach SCK (Facebook i YouTube) oraz stronie www.sck.art.pl

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY