POLICYJNY PIES ZNALAZŁ W SZAFIE NARKOTYKI

Starogardzcy kryminalni zabezpieczyli blisko 200 gramów zabronionych w Polsce środków. Znajdujące się w mieszkaniu i garażu narkotyki zostały odnalezione przez policyjnego psa. Policjanci zatrzymali także 34- letniego mężczyznę, który...

Starogardzcy kryminalni zabezpieczyli blisko 200 gramów zabronionych w Polsce środków. Znajdujące się w mieszkaniu i garażu narkotyki zostały odnalezione przez policyjnego psa. Policjanci zatrzymali także 34- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o ich posiadanie.
Łącznie blisko 200 gramów suszu roślinnego oraz białego proszku zabezpieczyli wczoraj kryminalni ze Starogardu Gdańskiego podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Smętowo Graniczne. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana i siarczan amfetaminy. Zabronione w Polsce środki odnalazła Nel, 2-letni owczarek belgijski wyspecjalizowany w szukaniu zapachu narkotyków. Czworonożna funkcjonariuszka i tym razem miała nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadziła policjantów do szafki i wskazała miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi znaleźli w niej srebrny pojemnik, w którym znajdowała się marihuana. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych Nel znalazła również gumową rękawiczkę, w której znajdowało się zawiniątko folii aluminiowej, a wewnątrz blisko 100 gramów amfetaminy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 34-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Kociewia został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają źródło, z jakiego pochodziły zabezpieczone narkotyki.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY