POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 231 pomiędzy Starą Janią a Mirotkami. 30-letni kierowca osobowego opla zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety...

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 231 pomiędzy Starą Janią a Mirotkami. 30-letni kierowca osobowego opla zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety obrażenia, jakich doznał mężczyzna, okazały się śmiertelne. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Wczoraj około godz. 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 231 na odcinku pomiędzy Starą Janią a Mirotkami. Z przekazanych informacji wynikało, że auto osobowe uderzyło w drzewo. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe.
Policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe. Śledczy sporządzili oględziny rozbitego pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył materiał dowodowy, który może okazać się pomocny w wyjaśnieniu dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 30-letni kierowca osobowego opla jadąc od strony Skórcza w kierunku Kopytkowa, z nieustalonej przyczyny, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Niestety, obrażenia, jakich doznał mieszkaniec powiatu świeckiego, okazały się śmiertelne.
Śmiertelne wypadki drogowe są traumatycznym doświadczeniem zarówno dla rodziny ofiary, świadków, jak i służb pracujących na miejscu tych tragicznych zdarzeń.

Aby zapobiegać tego rodzaju tragediom, ważne jest, aby kierowcy przestrzegali kilku podstawowych zasad i wykazywali się odpowiedzialnym zachowaniem na drodze.
Policjanci przedstawiają kilka profilaktycznych zasad, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadkom drogowym oraz ograniczeniu ich tragicznych skutków:


Po pierwsze, zawsze należy przestrzegać ograniczeń prędkości i dostosować swoją jazdę do warunków drogowych — prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.
Po drugie, zawsze należy przestrzegać zasad dotyczących udzielania pierwszeństwa, szczególnie na przejściach i przejazdach dla rowerzystów. Należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu takich miejsc, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Należy również pamiętać o tym, aby nigdy nie kierować pojazdem po spożyciu alkoholu lub narkotyków — prowadzenie auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest jednym z największych zagrożeń na drogach.
Kolejnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo, jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pamiętajmy, aby były one prawidłowo zapięte i zabezpieczone przed przesuwaniem się.
Unikajmy korzystania z telefonu podczas jazdy. Trzymanie słuchawki przy uchu i rozmowa w czasie jazdy, to nie tylko zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale również dla samego kierowcy.
Pamiętajmy, że każdy kierowca ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie podstawowych zasad i przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, a także wykazywanie się odpowiedzialnością za swoje działania może pomóc w uniknięciu wielu tragedii na drodze.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Kończą letnie przygotowania

  Pięściarze KS Ring Kociewie kończą letnie przygotowania. W pierwszej połowie sierpnia przebywali na obozie w nadmorskich Rowach, gdzie podnosili swoje umiejętności. Po górskim zgrupowaniu w Zieleńcu zawodnicy KS Ring...
 • Międzynarodowe granie

  Zakończyło się trzydniowe święto futbolu w Starogardzie Gdańskim. Deyna Junior Cup 2023 to doskonała okazja do promocji piłki nożnej wśród mieszkańców oraz promocji samego miasta zarówno w kraju i...
 • Udali się z pomocą dla ukraińskich żołnierzy

  Władze Starogardu Gdańskiego udały się z pomocą humanitarną na Ukrainę, gdzie przekazano dary dla walczących żołnierzy w Zaporożu i do batalionów Azow. Śpiwory, karimaty, latarki, powerbanki, nożyce taktyczne, środki...
 • Na Kopicza i Chopina remontują

  Inwestycje drogowe w Starogardzie Gdańskim trwają. Intensywne prace budowlane prowadzone są teraz na ul. Kopicza oraz ul. Chopina. Ich łączny koszt wyniesie ponad 6 mln zł. Na ul. Kopicza...