Policyjny Mikołaj odwiedził szpital

Dwie policjantki ze starogardzkiej komendy regularnie, poza służbą spotykają się z małymi pacjentami oddziału pediatrycznego w Starogardzie Gdańskim. Tym razem dołączył do nich policyjny Święty Mikołaj, który wraz z...
Dwie policjantki ze starogardzkiej komendy regularnie, poza służbą spotykają się z małymi pacjentami oddziału pediatrycznego w Starogardzie Gdańskim. Tym razem dołączył do nich policyjny Święty Mikołaj, który wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Suminie dał namiastkę tego długo oczekiwanego dnia małym pacjentom Kociewskiego Centrum Zdrowia.

 

To kolejna tego rodzaju akcja policjantek z KPP w Starogardzie Gdańskim skierowana do hospitalizowanych dzieci. Dzięki współpracy z Kociewskim Centrum Zdrowia oraz policyjnymi związkami zawodowymi mali pacjenci oddziału pediatrycznego mogli również spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Już od samego początku dzieci bardzo mocno zaangażowały się we wspólną zabawę z policjantami. Były konkursy na najdłuższy świąteczny łańcuch choinkowy oraz najpiękniejszą bombkę.  Wspólnie ze św. Mikołajem, w którego postać wcielił się jeden z miejscowych funkcjonariuszy, dzieci śpiewały kolędy, własnoręcznie wykonały świąteczne ozdoby, którymi później przyozdobiły choinkę. Policjantki zaangażowane w działania wolontaryjne przygotowały prezenty oraz zadbały o wiele ciekawych atrakcji. Świąteczną atmosferę stworzyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suminie, którzy wraz ze swoją panią zaśpiewali wiele przepięknych kolęd.

 

 

Radość, która ogarnęła dzieci, z pewnością była niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla nich, jak i rodziców oraz personelu medycznego. Mali pacjenci mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi, zapoznać się z tajnikami policyjnej służby oraz pogłaskać Szafira, policyjnego psa tropiącego.

 

 

Jak powiedziały zajmujące się wolontariatem policjantki – W dniu imienin Mikołaja, postanowiły wraz z innymi funkcjonariuszami starogardzkiej komendy zorganizować kolejne, tym razem świąteczne spotkanie w szpitalu, aby sprawić dużo uśmiechu i ogrom radości małym pacjentom. Policjantki zachęcały również inne osoby do niesienia pomocy, bo jak mówiły – „Dziecięcy uśmiech sprawia tyle radości, że czyni cuda”. Odwiedziny Mikołaja na pewno przyczynią się do szybszego powrotu do zdrowia małych pacjentów.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY