Medale naszych zawodników

W Olsztynie odbyły się III Mistrzostwa Europy Cavalcanti Brazylijskiego Jiu-Jitsu GI i NO-GI organizowane przez Rolling Spider Team Olsztyn,  w którym brało udział około 300 osób. Starogardzki Klub Karate...
W Olsztynie odbyły się III Mistrzostwa Europy Cavalcanti Brazylijskiego Jiu-Jitsu GI i NO-GI organizowane przez Rolling Spider Team Olsztyn,  w którym brało udział około 300 osób. Starogardzki Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli trzy medale.

 

Marcin Wolski wywalczył złoty medal w kategorii Junior -62kg NO GI oraz zajął drugie miejsce w GI. Z kolei Adrian Skonieczny w kat. Junior Młodszy +50kg NO GI zajął trzecie miejsce i do Starogardu wrócił z brązowym medalem.

W zawodach brał udział także młodzik, Filip Wolski, który spróbował swoich sił w kat. -30kg GI i NO GI. Tym razem bez miejsca na pudle, sztab szkoleniowy cieszy się z jego udziału i zbierania cennych doświadczeń.

– Chłopcy ostatnio zrobili duży postęp. Wyróżnia się u nich dobra baza zapaśnicza wytrenowana w poprzednich latach, ale także  poprzez zwiększoną ilość treningów. Można zauważyć znaczny progres umiejętności w parterze, który skutkuje właśnie takimi sukcesami  – mówi jeden z trenerów SKKT, Marcin Soszyński, który na co dzień trenuje w Gdańskim Złomiarzu.

– Bardzo się cieszę, że chłopacy chętnie biorą udział w rywalizacji sportowej, która zdrowo prowadzona wspomaga rozwój młodych zawodników. Mają możliwość trenowania ok. 6 godzin w tygodniu, wykorzystują to ile się da, a z relacji rodziców wiem, że przy tym wszystkim nie zaniedbują obowiązków szkolnych. Przy okazji gratuluję trenerowi Marcinowi indywidualnych sukcesów na tych samych zawodach. Dodam, że z Olsztyna przywiózł srebro w GI oraz złoto w NO GI, dając świetny przykład swoim podopiecznym – mówi Sandra Domachowska, właściciel klubu.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY