Policjanci zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny

Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione podczas prac ziemnych w pobliżu drogi w miejscowości Przerębska Huta. Policjanci zabezpieczają teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że...
Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione podczas prac ziemnych w pobliżu drogi w miejscowości Przerębska Huta. Policjanci zabezpieczają teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu mogą być bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Wczoraj około południa starogardzcy policjanci otrzymali informację o wykopaniu ponad półmetrowego pocisku. Ten niebezpieczny przedmiot został odnaleziony  podczas prac ziemnych w miejscowości Przerębska Huta w pobliżu drogi publicznej. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy ze Skarszew, którzy  wstępnie potwierdzili, że znalezisko to amunicja pochodząca z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując pocisk do czasu przybycia saperów. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem.

Policjanci przypominają, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Należy zabezpieczyć znalezisko przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić właściwe służby.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY