Policjanci sprawdzali, czy nosimy w pociągu maseczki

W czwartek 6 sierpnia br. pasażerowie pociągu relacji Trzew-Chojnice mogli natrafić na policjantów oraz funkcjonariuszy straży ochrony kolei. Mundurowi w ramach wspólnego patrolu zwracali uwagę na to, czy podróżni...
W czwartek 6 sierpnia br. pasażerowie pociągu relacji Trzew-Chojnice mogli natrafić na policjantów oraz funkcjonariuszy straży ochrony kolei. Mundurowi w ramach wspólnego patrolu zwracali uwagę na to, czy podróżni mają założone maseczki zasłaniające usta i nos. Jak wykazała kontrola, mieszkańcy Kociewia stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Policjanci z Komendy w Starogardzie Gdańskim oraz funkcjonariusze straży ochrony  kolei w ramach wspólnego patrolu sprawdzali, czy osoby podróżujące pociągiem posiadają maseczki. Kilka minut przed godziną 9:00 na starogardzkim dworcu policjanci wsiedli do pociągu relacji Tczew-Chojnice, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami SOK sprawdzili cały skład zwracając uwagę na przestrzeganie przez podróżnych obostrzeń związanych z covid-19.

Podczas przejazdu okazało się, że zarówno pasażerowie pociągu jak i osoby przebywające w budynku dworca oraz peronach posiadali założone maseczki.

Jak wykazała przeprowadzona kontrola, podróżni korzystający z usług PKP stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dla naszego wspólnego dobra policjanci zapowiadają kolejne takie działania. Funkcjonariusze sprawdzają również wyrywkowo autobusy MZK oraz prywatnych przewoźników. Kontrolowane są również galerie i sklepy wielkopowierzchniowe. Ze zgłoszeń jakie otrzymują policjanci wynika, że wiele osób lekceważy sobie nakaz zasłaniania twarzy stwarzając realne zagrożenie dla zdrowia własnego oraz innych osób.

Pamiętajmy!!! Poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronawirus już nam nie grozi. Za nienoszenie maseczki w środkach komunikacji publicznej czekają nas surowe kary. Funkcjonariusze informują, że nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń komunikacji publicznej grozi mandat od 20 do 500 zł, a grzywna nałożona na wniosek policji przez sanepid może wynieść do 30 tys. zł.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY