3 mln dofinansowania na remont drogi

Ulica Kasztanowa w Szpęgawsku zmieni się nie do poznania. Gmina Starogard Gdański pozyskała 3 mln zł z Unii Europejskiej na pierwszy etap zadania. – To wspaniała wiadomość z Samorządu...
Ulica Kasztanowa w Szpęgawsku zmieni się nie do poznania. Gmina Starogard Gdański pozyskała 3 mln zł z Unii Europejskiej na pierwszy etap zadania.

To wspaniała wiadomość z Samorządu Województwa Pomorskiego. Gmina Starogard Gdański otrzymała dofinansowanie na przebudowę I etapu drogi Szpęgawsk-Rywałd. Dofinansowanie w kwocie 3 mln pochodzi z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Remont drogi to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców wsi Szpęgawsk oraz Rywałd. Inwestycja poprawi transport pomiędzy oboma miejscowościami i poprawi dojazd do miasta Starogard Gdański i miejsc publicznych.  – Budowa ułatwi dostęp do funkcjonującego w Szpęgawsku domu pomocy społecznej – dodają urzędnicy.

Zadowolenia nie kryją też mieszkańcy wsi. Jak podkreśla sołtys Joanna Rogaczewska, sołectwo od dawna zabiegało o tę inwestycję. – Bardzo cieszę się, że w naszej wsi poprawi się jakość dróg a przez to bezpieczeństwo i komfort mieszkańców wzrosną – mówi sołtys.

W ramach inwestycji na drodze położona zostanie nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem oraz kanalizacją deszczową, przebudową instalacji elektrycznej oraz telekomunikacyjnej. Szacunkowy koszt budowy to prawie 6 mln zł.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY