Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

Policjanci spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobowie. Funkcjonariusze opowiadali o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne zajęcia z mundurowymi były również doskonałą...

Policjanci spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobowie. Funkcjonariusze opowiadali o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne zajęcia z mundurowymi były również doskonałą okazją do pokazania magicznej tuby, która w obrazowy sposób pokazuje, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa na drodze odgrywają elementy odblaskowe.  

Dzielnicowy z Bobowa, policjantka zajmująca się problematyką nieletnich oraz funkcjonariuszka od profilaktyki społecznej w miniony piątek odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobowie. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą policjanci opowiadali między innymi o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki prelekcji przedszkolaki oraz uczniowie dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób korzystać z przejścia dla pieszych. Za pomocą magicznej tuby, przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali swoim słuchaczom, jak ważną rolę dla naszego bezpieczeństwa spełniają odblaski. W czasie prowadzonych zajęć funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w sieci, przestrzegali przed kontaktem z osobami obcymi, oraz wskazali prawidłowe zachowania w czasie ataku agresywnych zwierząt.  

Odwiedziny starogardzkich funkcjonariuszy cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może liczba zadawanych pytań. Działania policjantów związane z bezpieczną drogą do szkoły trwać będą jeszcze przez kilka kolejnych tygodni. W tym czasie mundurowi będą przypominać, aby zachować szczególną uwagę na drodze. Dzieci mogą liczyć na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zwracać będą także uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY