29-latek odpowie za włamanie

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty w sprawie włamania do domu. Usłyszał je 29-letni obywatel Ukrainy, który okradł wynajmowany przez swoich rodaków budynek. Sprawca zabrał między innymi sprzęt elektroniczny...

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty w sprawie włamania do domu. Usłyszał je 29-letni obywatel Ukrainy, który okradł wynajmowany przez swoich rodaków budynek. Sprawca zabrał między innymi sprzęt elektroniczny oraz odzież o łącznej wartości ponad 3 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach września br. na jednej z prywatnych posesji. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z grupy dochodzeniowej wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, sprawca dostał się do budynku dysponując oryginalnym kluczem. Przestępca wiedział, gdzie go szukać bo wcześniej również zamieszkiwał pod tym adresem. Podejrzany 29-latek ukradł między innymi telefony komórkowe, konsolę do gier oraz skórzaną kurtkę o łącznej wartości ponad 3 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę w centrum miasta, gdy spacerował w skradzionej kurtce. Podczas próby ucieczki sprawca porzucił pozyskane w wyniku kradzieży telefony. Odzyskane mienie wróciło już do swoich właścicieli. Teraz 29-letni obywatel Ukrainy odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY