Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu miejscowości Zajączek. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła 68-letnia kobieta, która kierowała...
Policjanci pracowali wczoraj na miejscu tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu miejscowości Zajączek. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła 68-letnia kobieta, która kierowała osobową toyotą. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

12 listopada br. kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w pobliżu miejscowości Zajączek na drodze wojewódzkiej nr 214. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ze Skórcza, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz ze starogardzkiej drogówki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, 68-letnia mieszkanka gminy Lubichowo, która kierowała osobową toyotą na zakręcie drogi zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w drzewo. Obrażenia jakich doznała kierująca tym autem kobieta okazały się śmiertelne.

 

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek na drodze zarówno do kierowców, jak i pieszych. Jesienno-zimowa aura to szczególnie trudny i niebezpieczny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżując autem warto zdjąć nogę z gazu, a piesi dla własnego bezpieczeństwa powinni pamiętać o odblaskach nie tylko poza terenem zabudowanym.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY