Policjanci odzyskali skradzionego Volkswagena

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odnaleźli utraconego w wyniku kradzieży volkswagena. Skradziony wczoraj nad ranem samochód, jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione wraz z autem...

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odnaleźli utraconego w wyniku kradzieży volkswagena. Skradziony wczoraj nad ranem samochód, jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione wraz z autem elektronarzędzia. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu malborskiego. Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.  

Wczoraj nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży volkswagena T-5. Wraz z samochodem sprawcy ukradli znajdujące się w aucie elektronarzędzia. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 30 tys. zł. Samochód był zaparkowany na niestrzeżonym parkingu w jednej z miejscowości w gminie Starogard.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, sporządzili dokumentację procesową oraz ustalili wstępne okoliczności kradzieży. Informacja o skradzionym volkswagenie natychmiast trafiła do wszystkich patroli w terenie oraz została przekazana do sąsiednich jednostek policji.

Poszukiwaniem skradzionego auta zajęli się również starogardzcy kryminalni. W wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że skradziony volkswagen jest najprawdopodobniej zaparkowany na jednej z posesji w powiecie malborskim. Operacyjni natychmiast pojechali na miejsce, gdzie wewnątrz budynku garażowego znaleźli i zabezpieczyli poszukiwanego volkswagena. Policjanci odzyskali utracone wraz z autem elektronarzędzia.

W przedmiotowej sprawie zatrzymano 31 i 53- letniego mieszkańca powiatu malborskiego. Podczas przeszukania posesji, na której zamieszkiwali zatrzymani, policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń pojazdów oraz narkotyki.

Zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu, a odzyskane przez funkcjonariuszy auto już po kilku godzinach od kradzieży wróciło do swojego właściciela.

Jeszcze dziś śledczy przesłuchają zatrzymane w tej sprawie osoby. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY