Odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali wczoraj 2 plantacje konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 84 zakazane w Polsce rośliny oraz ponad 2,5 kilograma marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa...
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali wczoraj 2 plantacje konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 84 zakazane w Polsce rośliny oraz ponad 2,5 kilograma marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa 54-letniego mieszkańca Trójmiasta. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty, a policjanci będą wnioskować o jego tymczasowy areszt.

W czwartek 16 sierpnia br. do policyjnego aresztu trafił 54-letni mieszkaniec Trójmiasta, który jest podejrzewany o posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich na dwóch plantacjach. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze z tej jednostki w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna trudni się uprawą zakazanych w Polsce roślin.

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci zlikwidowali wczoraj 2 plantacje konopi indyjskich, które należały do zatrzymanego mężczyzny. Pierwsza mieściła się w mieszkaniu na jednym gdańskich osiedli mieszkaniowych, a druga na terenie prywatnej posesji w gminie Osiek.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie 84 krzaki konopi indyjskich oraz ponad 2,5 kilograma marihuany. Podejrzewany o posiadanie narkotyków oraz uprawę zakazanych w Polsce roślin mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Trójmiasta w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować do sądu za pośrednictwem prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY