Majówka w mieście czyli Piknik Rodzinny w Strzelnicy już po raz piąty

3 maja mieszkańcy miasta mieli okazję spędzić popołudnie na Pikniku Rodzinnym w Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i uczcić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na scenie nie zabrakło występów...

3 maja mieszkańcy miasta mieli okazję spędzić popołudnie na Pikniku Rodzinnym w Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i uczcić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych o których oprawę zadbało Starogardzkie Centrum Kultury.

Teren Strzelnicy, miejsca tradycyjnych spotkań sprzed lat już o godz. 13:00 wypełnił się mieszkańcami naszego miasta. Zbigniew Bona, prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim otworzył imprezę i powitał zaproszonych gości. Na piknikowej scenie atrakcji nie brakowało do samego wieczora. Muzycznym występom początek dała Orkiestra Dęta SCK pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego oraz Kapela Kociewska Fefernuski.

Ciekawi historii mogli odwiedzić salę wystawienniczą, gdzie można było obejrzeć eksponaty, pamiątki, czy stroje związane z historią braci kurkowych w naszym mieście. O bractwie opowiadali  członek Stowarzyszenia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Mirosław Sonnenfeld i kustosz Muzeum Ziemi Kociewskiej Zbigniew Potocki. Do dyspozycji odwiedzających była również strzelnica kurkowych braci.

Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach kreatywnych przygotowanych przez pracowników SCK, poskakać na dmuchańcach i poczuć się jak na obozie dzięki harcerzom ze starogardzkiego Hufca ZHP. Swoje motory zaprezentowali motocykliści z Klubu Moto-Kociewie STG. Starogardzkie Bractwo Rycerskie zachęcało do strzelania z łuku. Oprócz tego odbyły się pokazy służb mundurowych. Można było wsiąść do wozu straży pożarnej czy policji i porozmawiać ze strażnikami ze służby więziennej, strażakami i policjantami.

Taneczny występ zaprezentowała para z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” Julita i Jarosław Pleszkunowie. Mogliśmy zobaczyć też występy dziewczynek ze Stars Cheerlraders by AMS pod kierunkiem Natalii Deja. Na piknikowej scenie wystąpił chór dziecięco-młodzieżowy MeloMelody z SCK, oraz soliści Iga Princ, Julia Malkowska, Dorota Rekowska, Małgorzata Stosik, Monika Warembier, Julia Gołębiowska i Julia Kalkowska. Występy wokalne przygotowała Agata Glejt. Nie zabrakło również finalistów VII edycji konkursu Utalentowani, Emilii Szymanel, Oliwii Drossel, Wiktorii Paluch i Takiddine Gatri (Tacos).

Od godziny 17:00 do wspólnej zabawy zaprosił DJ Nowak – Jakub Nowakowski. Organizatorem wydarzenia było Starogardzkie Centrum Kultury i Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY