Koncert zespołu Kobranocka

AKTUALIZACJA WIADOMOŚCI: Starogardzkie Centrum Kultury informuje, iż z powodu niewystarczającej sprzedaży biletów koncert zespołu KOBRANOCKA, zaplanowany dnia 2 marca 2019 roku w kinie "Sokół", został ODWOŁANY. Starogardzkie Centrum Kultury...
AKTUALIZACJA WIADOMOŚCI:
Starogardzkie Centrum Kultury informuje, iż z powodu niewystarczającej sprzedaży biletów koncert zespołu KOBRANOCKA, zaplanowany dnia 2 marca 2019 roku w kinie "Sokół", został ODWOŁANY.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 2 marca br. o godz. 19:00 do kina „Sokół” na koncert zespołu Kobranocka. Bilety 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w recepcji SCK.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…” w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta „Spox”.
Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.
W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe festiwale medialne: Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.
Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy były liczne Polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta.

Największymi hitami zespołu są: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka”, „List z pola Boju”.

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY