Koncert Natalii Przybysz

19 listopada w starogardzkim Kinie Sokół w ramach XXIX Noc Bardów odbędzie się koncert Natalii Przybysz, znanej i cenionej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. „Noc Bardów” od zawsze cieszy...

19 listopada w starogardzkim Kinie Sokół w ramach XXIX Noc Bardów odbędzie się koncert Natalii Przybysz, znanej i cenionej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów.

„Noc Bardów” od zawsze cieszy się popularnością także wśród widzów o czym świadczą wcześnie wyprzedane bilety. Dla zwiększenia wartości edukacyjnej i artystycznej imprezy, zapraszane są co roku uznani artyści prezentujący twórczość muzyczną na najwyższym poziomie. Do tej pory wystąpili: Maciej Zembaty, Wojciech Młynarski, Edyta Geppert, Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Marian Opania, Katarzyna Groniec, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Woźniak, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Piotr Machalica, Stanisława Celińska, Renata Przemyk, Janusz Radek, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz.

Gwiazdą tegorocznej Nocy Bardów będzie Natalia Przybysz, która ma jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

Rok 2011 okazał się przełomowy w karierze artystki. To właśnie wtedy, w 50. rocznicę debiutu artystycznego Janis Joplin, powstał wyjątkowy projekt koncertowy „Kozmic Blues”. Ten w założeniu jednorazowy występ został tak ciepło przyjęty, że Natalia postanowiła przekłuć go w całą trasę, która okazała się ogromnym sukcesem. Naturalną więc konsekwencją było pójście o krok dalej i nagranie albumu „Kozmic Blues”, którym Natalia Przybysz składa hołd jednej z największych legend muzyki. Na płycie znalazło się 12 interpretacji utworów charyzmatycznej wokalistki.

„Przyjaźń z Joplin” pchnęła Natalię w kierunku pogranicza bluesa, soulu, jazzu i funku, zakorzenionych w amerykańskiej tradycji starych, ciepłych, motown’owskich brzmień i vintage’owych instrumentów. Pod wpływem tych inspiracji w 2014 roku powstał „Prąd”. To z tego albumu pochodzą takie utwory jak: „Miód” czy „Nazywam się niebo”. Płyta pokryła się platyną i został nagrodzony dwoma Fryderykami.

W 2017 roku światło dzienne ujrzał album „Światło nocne”. Na płycie znalazły się takie utwory jak: tytułowe „Światło nocne”, „Dzieci malarzy”, „Świat wewnętrzny” i „Przez sen”. Za tę płytę Natalia Przybysz otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepszy Album POP.

„Jak malować ogień” to trzecia solowa, autorska płyta Natalii Przybysz, która ukazała się w paździerakiu 2019. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty.

Natalia Przybysz to także kompozytorka i autorka tekstów.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY