Jechał bez pasów i odpowie za przestępstwo drogowe

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Zblewa. Mieszkaniec Kociewia podróżował autem i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a przy...
Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Zblewa. Mieszkaniec Kociewia podróżował autem i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a przy okazji wydało się, że był nietrzeźwy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

19 czerwca br. policjanci z posterunku w Zblewie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie, gdy funkcjonariusze w czasie patrolu zauważyli auto, którego kierowca nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Policjanci reagując na popełnione wykroczenie, zatrzymali 43-latka do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ich rozmówca był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili pijanemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali mu jego prawo jazdy.

W najbliższym czasie przestępca drogowy stanie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY