IV Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

W dniach 21-22 lipca po raz kolejny aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013. W tym roku rowerzyści startują po powiślańskiej stronie...
W dniach 21-22 lipca po raz kolejny aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013. W tym roku rowerzyści startują po powiślańskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa jest adekwatna: powiślańsko-kociewski.

Wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie, skąd uczestnicy ruszą na nieco ponad 50 km trasę przez: Górki, Krzykosy, Otłowiec, Białki, Korzeniewo, Jaźwiska, Tymawę do Gniewu. Tam zorganizowany będzie nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór – bagaże będą przewożone!). W niedzielę, w drodze powrotnej z Gniewu przez Kociewie na Powiśle do pokonania będzie również ponad 50 km przez: Gogolewo, Majewo, Kierwałd, Smętowo, Opalenie, Korzeniewo do Kwidzyna.

– Zarówno Powiśle, jak i Kociewie to doskonałe tereny do jazdy rowerowej. Co roku planujemy trasy tak, aby pokazać ciekawe zakątki naszych dwóch regionów – podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. – Długo oczekiwana budowa i otwarcie mostu przez Wisłę otworzyło te tereny wzajemnie na siebie nie tylko pod względem komunikacyjnym, ekonomicznym czy kulturalnym – jest też wpływ na rozwój turystyki.  

Trasa:

21.07 > Kwidzyn-Gniew (ok. 52 km)

22.07 > Gniew-Kwidzyn (ok. 50 km)

 

Przebieg:

Kwidzyn – Górki – Krzykosy  –Otłowiec – Białki – Korzeniewo – Jaźwiska – Tymawa – Gniew

Gniew – Gogolewo – Majewo – Kierwałd – Smętowo Graniczne – Opalenie – Korzeniewo – Kwidzyn

 

Dodatkowe informacje:

  • start rajdu nastąpi w Kwidzynie, na placu Jana Pawła II o godz. 10:00
  • organizator przewozi cięższe bagaże na całe trasie rajdu
  • nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór)
  • wyżywienie we własnym zakresie ale na trasie przewidziane są poczęstunki
  • zapisy telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) lub poprzez nasz profil (facebook.com/lot.kociewie)
Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY