II Przegląd Tańca w SCK

Już po raz drugi odbędzie się przegląd tańca pod hasłem „Sala 215”. 14 maja br. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wystąpią tancerzy, którzy trenują w...

Już po raz drugi odbędzie się przegląd tańca pod hasłem „Sala 215”. 14 maja br. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wystąpią tancerzy, którzy trenują w sali lustrzanej (nr 215) Starogardzkiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Sala 215, inaczej sala baletowa lub sala lustrzana, mieści się na drugim piętrze w Starogardzkim Centrum Kultury. Właśnie tam od początku lat 90. odbywają się zajęcia z tańca. Na początku były to tylko kursy tańca towarzyskiego ale z czasem odbywały się tam treningi innych technik tanecznych. Obecnie w sali 215 dzieci trenują balet, dzieci i młodzież hip hop, a grupy wszystkich kategorii wiekowych taniec towarzyski. Sala 215 jest miejscem działalności Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, które w tym roku obchodzi swoje 40. lecie istnienia.

W niedzielę 14 maja Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na imprezę podczas, której nastąpi integracja tancerzy, którzy swój wolny czas spędzają na treningach tańca w największej instytucji kulturalnej w mieście. Organizatorzy zaprezentują różnorodność i kunszt tańca, którego uczestnicy poznają na zajęciach w SCK.

Publiczność będzie mogła podziwiać taniec baletowy, towarzyski i hip hop.

14 maja sala lustrzana nr 215 zostanie „przeniesiona” na salę widowiskową, aby publiczność mogła zobaczyć piękno i kulturę tańca w różnych jego odsłonach.

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY