Elektryczne hulajnogi wjeżdżają do Starogardu

Od wtorku 19 kwietnia w Starogardzie Gdański będzie można korzystać z dodatkowego środka lokomocji. Do miasta wjechały e-hulajnogi warszawskiej firmy TIER. Mają one usprawnić lokalną mobilność i zmienić nawyki...

Od wtorku 19 kwietnia w Starogardzie Gdański będzie można korzystać z dodatkowego środka lokomocji. Do miasta wjechały e-hulajnogi warszawskiej firmy TIER. Mają one usprawnić lokalną mobilność i zmienić nawyki komunikacyjne mieszkańców.

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Starogardzie Gdańskim w piątek 15 kwietnia br., ale na ulice wyjadą 19 kwietnia. Władze Miasta podpisały z operatorem porozumienie o współpracy. Na partnerskich zasadach mają wspólnie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych i pomóc w zmianie nawyków na coraz bardziej przyjazne klimatowi. Na początek w mieście będzie działało 100 jednośladów, jednak TIER planuje zwiększać liczbę e-hulajnóg wraz ze wzrostem zainteresowania mieszkańców.

– Cieszymy się, że Starogard Gdański zyskał dostęp do nowego – wygodnego i ekologicznego środka transportu. Uważam, że „zrównoważona mobilność” jest przyszłością miast, dlatego chcemy ją promować wśród naszych mieszkańców. Pojawienie się e-hulajnóg w Starogardzie Gdańskim to nasz kolejny krok w kierunku zmniejszenia liczby samochodów na drogach i tym samym obniżania poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz natężenia hałasu. Jestem przekonany, że dzięki naszym relacjom partnerskim z TIER mieszkańcy szybko polubią poruszanie się e-hulajnogami i przekonają się, że bycie eko oznacza również dobrą zabawę – mówi Tadeusz Błędzki, Zastępca Prezydenta Miasta do spraw Techniczno-Inwestycyjnych.

E-hulajnogi premium

TIER – globalny lider mikromobilności – to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, które pozwala użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia dużą stabilność podczas jazdy dzięki solidnej konstrukcji pojazdów: szeroką podstawę, duże koła oraz podwójny amortyzator i hamulce. Wygodne i praktyczne jest również to, że baterie, dzięki którym hulajnogi jeżdżą, można wymieniać na miejscu bez konieczności przewożenia pojazdów do magazynu.

– Działamy już w ponad 185 miastach w 20 krajach. Jesteśmy przekonani, że nasze w pełni neutralne klimatycznie e-hulajnogi na stałe wpiszą się również w krajobraz Starogardu Gdańskiego. Mamy też nadzieję, że zdobędą sympatię mieszkańców, służąc im szczególnie na krótszych dystansach. Cieszy nas również, że staniemy się partnerem w realizacji gminnego Programu Ochrony Środowiska i wspólnie podejmiemy działania na rzecz ochrony klimatu i poprawy jakości powietrza” – podkreśla Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

Jak zacząć jeździć TIER

Aby rozpocząć jazdę e-hulajnogą, należy pobrać aplikację TIER, zarejestrować się i przypisać własną metodę płatności. Następnie trzeba znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i ją odblokować, skanując za pomocą aplikacji umieszczony na niej kod QR. Kończąc jazdę, należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania hulajnogi, opuść podpórkę, otworzyć aplikację i wybrać opcję „Zakończ przejazd”.

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 55 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,50 zł. Nowi użytkownicy w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań w promocyjnej cenie 2,49 zł. Na wszystkich użytkowników w aplikacji czeka również pakiet „Go Unlocked”, oferujący nielimitowane miesięczne odblokowania za 9,99 zł.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Operator przypomina też o zasadach jazdy – na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz w stanie trzeźwości. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

Serdecznie zachęcamy do wypróbowania e-hulajnóg i „zmiany mobilności na dobre” razem z TIER!

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY