Dyski latały nad Włókniarzem

W 1968 roku garstka uczniów piszących do gazetki szkolnej wzięła sobie za zadanie wymyślenie nowej gry do wspólnego spędzania wieczorów. W taki sposób powstała gra Ultimate. W minioną sobotę...
W 1968 roku garstka uczniów piszących do gazetki szkolnej wzięła sobie za zadanie wymyślenie nowej gry do wspólnego spędzania wieczorów. W taki sposób powstała gra Ultimate.

W minioną sobotę Starogard Gdański  po raz trzeci został gospodarzem wydarzeń związanych z Ultimate Frisbee. Latem 2018 roku odbywały się w Starogardzie warsztaty Ultimate Frisbee dla dzieci i młodzieży oraz Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Mixed Regionu Północnego. W tegorocznych zawodach udział brało 8 najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce. Stadion ,,Włókniarz” już od wczesnych godzin porannych wypełnił się uczestnikami i kibicami dynamicznego sportu drużynowego jakim jest Ultimate.

Na samym początku zasady były dość płynne, przypominające raczej futbol grany przy użyciu dysku Frisbee, ale z czasem uległy one modyfikacji i Ultimate nabrało unikalnego charakteru.Celem gry jest podawanie sobie dysku przez drużynę atakującą, by w końcu złapać go w zonie (strefie) przeciwnika i tym samym zdobyć punkt. Wtym samym czasie drużyna przeciwna stara się w tym aktywnie przeszkadzać. Ultimate łączy w sobie skakanie, bieganie, rzucanie i łapanie. Przydają się zwinność i dynamiczność, chociaż  i tak najważniejsza jest umiejętność grania zespołowego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski wygrała drużyna Flow Junior Wrocław, pokonując przeciwników 10:6.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY