Dwie osoby ranne w wypadku na obwodnicy Smętowa

Policjanci ze Skórcza pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj przed południem w Smętowie Granicznym na drodze wojewódzkiej nr 231, gdzie zderzyły się 2 auta. Funkcjonariusze zabezpieczyli...
Policjanci ze Skórcza pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj przed południem w Smętowie Granicznym na drodze wojewódzkiej nr 231, gdzie zderzyły się 2 auta. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację procesową. W wyniku zderzenia 2 osoby trafiły do szpitala.

Wczoraj około godz.12:00 dyżurny ze starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się na obwodnicy Smętowa Granicznego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Skórczu wraz z technikiem kryminalistyki.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do wypadku doszło, gdy kierowca osobowej toyoty wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa i zderzył się z dostawczym renault. W wyniku zdarzenia 38-letni kierowca toyoty oraz 64-letnia pasażerka renault doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. W miejscu, gdzie doszło do wypadku policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że 66-letni kierowca renault był trzeźwy. Od mężczyzny, który kierował toyotą pobrana została krew. Policyjny technik wykonał zdjęcia, szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione ślady. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżujmy zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

 

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY