Cenna wymiana doświadczeń

Już po raz dziesiąty odbyły się Kociewskie Dni Ginekologiczno-Położnicze. Na konferencji organizowanej przez Kociewskie Centrum Zdrowia oraz Polpharmę nie zabrakło wysokiej klasy specjalistów, a tematyka spotkała się z ogromnym...
Już po raz dziesiąty odbyły się Kociewskie Dni Ginekologiczno-Położnicze. Na konferencji organizowanej przez Kociewskie Centrum Zdrowia oraz Polpharmę nie zabrakło wysokiej klasy specjalistów, a tematyka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

Na tej sali spotykamy autorytety z naprawdę ogromnym dorobkiem zawodowym – zauważa wicestarosta Patryk Gabriel. – Dzięki temu umiejętności, kwalifikacje, kompetencje tych wszystkich, którzy wysłuchają wykładów, będą wyższe, a to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo zdrowotne naszych pacjentek. W niewielkich powiatowych ośrodkach, jak Starogard Gdański, tego typu konferencje się nie odbywają, to jest absolutny ewenement i ogromna zasługa pana doktora Piotra Minowskiego.

Konferencja już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń adresowanych do ginekologów, położników, czy pielęgniarek położnych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 osób.

Od lat w konferencji biorą udział wysokiej klasy specjaliści, którzy przybliżają tematykę naszego codziennego dnia, oczywiście w miarę rozwoju poszczególnych dziedzin – podkreśla prof. Krzysztof Preis, kierownik Kliniki Położnictwa w Gdańsku, konsultant wojewódzki ds.  ginekologii.

Pomysłodawcą wydarzenia jest dr n med. Piotr Minowski, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Kociewskiego Centrum Zdrowia. – Przedstawione na konferencji tematy dotyczą nie tylko samego położnictwa, prowadzenia porodu, czy patologii ciąży, ale poruszają również kwestie związane z onkologią, genetyką, zdrowym odżywianiem – wylicza dr Piotr Minowski. – Zależy nam na tym, żeby kobieta podchodziła do ciąży świadomie, czyli odżywiała się prawidłowo, żeby zażywała odpowiednią ilość ruchu, a konsultacje lekarskie, czy leczenie farmakologiczne stanowiły wyłącznie dodatek.

 

 

Dzielenie się wiedzą i wspólne działanie są gwarancją sukcesu. Tak też jest w przypadku Kociewskich Dni Ginekologiczno-Położniczych organizowanych wspólnie przez Kociewskie Centrum Zdrowia i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. – Nasza współpraca trwa wiele lat, ponieważ widzimy ogromną potrzebę wymiany doświadczeń – przyznaje Agata Ossowska, kierownik produktu z ramienia Polpharmy. – Jesteśmy idealnym miejscem, gdzie lekarze z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i naszego województwa mogą się spotkać i wymienić się swoją wiedzą.

Dobro pacjentek jest zawsze najważniejsze, a dzięki konferencji wiedza lekarzy jest większa. – To wydarzenie, które jest elementem promocyjnym samego Oddziału, ale też Kociewskiego Centrum Zdrowia, idealnie wpisuje się w nasze działania, obok przykładowo kół naukowych, studenckich, gdzie corocznie od blisko 30 lat studenci odwiedzają nasz szpital, by móc uczyć się medycyny – mówi lek. Robert Wierzba, Naczelny Lekarz KCZ.

Specjaliści cenią sobie możliwość udziału w Kociewskich Dniach Ginekologiczno-Położniczych. – Bardzo się cieszę, kiedy mam możliwość spotkania się z innymi specjalistami i podzielenia się swoimi informacjami, bo jest to zawsze wymiana, ale też inne spojrzenie na to samo, co z kolei pozwala pójść od przodu i pozwala poprawić opiekę nad pacjentką – nie kryje doc. Beata Lipska-Ziętkiewicz, lekarz genetyk.

Nigdy nie można poprzestawać na zdobytej wiedzy, należy ją rozwijać ciągle, niezależnie od dorobku naukowego, szczególnie jeśli chodzi o temat, który bezpośrednio dotyczy początku życia człowieka.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY