Boisko ma swego patrona

28 czerwca oddano do użytku piaszczyste boisko do uprawiania sportów plażowych i naturalny plac zabaw dla dzieci. Boisku nadano imię Macieja Olszewskiego – znakomitego siatkarza ze Starogardu Gdańskiego, który...

28 czerwca oddano do użytku piaszczyste boisko do uprawiania sportów plażowych i naturalny plac zabaw dla dzieci. Boisku nadano imię Macieja Olszewskiego – znakomitego siatkarza ze Starogardu Gdańskiego, który zginął tragiczną śmiercią 24 czerwca 2001 roku.

Otwarcie nowo wybudowanych atrakcji połączono z uroczystym nadaniem boisku imienia Macieja Olszewskiego oraz inauguracją sezonu na letnim kompleksie basenów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, rodzice siatkarza Zbigniew i Danuta Olszewscy, siostra zmarłego siatkarza Magdalena Winiarska z mężem Sebastianem, Marcin Prus – wielokrotny reprezentant Polski i ambasador siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS, Daniel Pliński – trener reprezentacji Polski U23 i kolega Macieja z boiska oraz Jacek Toczek trener Macieja ze szkoły i klubu.

Upamiętniającą siatkarza ze Starogardu Gdańskiego tablicę odsłonił ojciec Macieja – Zbigniew Olszewski.

– Jestem wzruszony, że mogę dzisiaj odsłonić tablice upamiętniającą mojego syna Macieja i to w tak pięknym miejscu. O takim profesjonalnym boisku Maciej zawsze marzył. W imieniu swoim, mojej żony i całej rodziny bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym taki obiekt powstał w Starogardzie – powiedział Zbigniew Olszewski.

W ramach uroczystości na boisku nr. 1 odbył się trening otwarty pod okiem Marcina Prusa, ambasadora Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS, a na boiskach numer 2 i 3 rozegrano mecze pokazowe juniorek i juniorów ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa Starogard Gdański.

Maciej Olszewski urodził się w Starogardzie Gdańskim 19 stycznia 1978 roku. Był wychowankiem klubu SKS Starogard Gdański. Błyskawicznie zademonstrował swoje umiejętności, stając się kluczowym zawodnikiem drużyny, z którą wywalczył awans do pierwszej ligi. Swą fenomenalną grą zwrócił na siebie uwagę trenerów i już wkrótce został zakontraktowany przed Stolarkę Wołomin — drużynę grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Maciej był również znakomitym siatkarzem plażowym. Wraz z Danielem Plińskim reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy U23 w San Marino, gdzie zajęli siódme miejsce. Nominacja przedolimpijska do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie 2004 była potwierdzeniem jego wyjątkowej klasy i umiejętności. Niestety, jego życie i sportowa kariera zostały przedwcześnie przerwane, gdyż zmarł w wyniku wypadku samochodowego 24 czerwca 2001 roku.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY