Bezpieczny wypoczynek harcerzy

Od pierwszych dni wakacji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim wizytują obozy harcerskie pod namiotami pod kątem ochrony przeciwpożarowej. Strażacy odwiedzili obozy harcerskie zorganizowane na terenie...
Od pierwszych dni wakacji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim wizytują obozy harcerskie pod namiotami pod kątem ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy odwiedzili obozy harcerskie zorganizowane na terenie gmin: Czarna Woda, Lubichowo, Osieczna i Osiek. Wizyta strażaków była okazją do przeprowadzenia prelekcję z harcerzami na temat bezpieczeństwa, zasad zachowania się na obszarach leśnych, sposobów używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zachowania i postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Skontrolowano również przygotowanie obozu oraz miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia. Omawiano zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody jako jednego z obowiązków organizatora obozu.

Ponadto komendant powiatowy PSP w Starogardzie Gdańskim przekazał obozowiczom radiotelefon zapewniający łączność radiową na specjalnie do tego przeznaczonym przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji kanale, który zapewnia łączność ze stanowiskiem kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim. Z uczestnikami obozu przeprowadzono szkolenie z zakresu łączności ze służbami ratowniczymi.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY