Artystyczne 20 lat Pawła Wyborskiego

3 grudnia upłynęło równo 20 lat od pierwszej wystawy Pawła Wyborskiego. Z tej okazji w Galerii Autorskiej w Klubokawiarni Szafa w Starogardzie Gdańskim zaprezentował ekspozycję „Kilka starych/kilka nowych”. Z...
3 grudnia upłynęło równo 20 lat od pierwszej wystawy Pawła Wyborskiego. Z tej okazji w Galerii Autorskiej w Klubokawiarni Szafa w Starogardzie Gdańskim zaprezentował ekspozycję „Kilka starych/kilka nowych”.

Z okazji tej dwudziestej rocznicy zostaną pokazane obrazy najstarsze, z lat 1997 – 2002, których pozostało już niewiele. Kilka z nich udało się wypożyczyć dla potrzeb tej wystawy: mandylion bursztynowy, dwie piety, jakiś bardzo wczesny surrealizm, pierwsze całuny. Obok nich zawiśnie parę prac zupełnie nowych, ukończonych ostatnio. Na tej wystawie będzie można zobaczyć obrazy, które dzieli piętnaście lat, a czasami nawet ponad dwadzieścia. Będzie to konfrontacja starego z nowym. Bo sens rocznicy to poszukiwanie ciągłości, tego poczucia zgodności między minionym a obecnym, ale też między aktualnym a nadchodzącym.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu objętego stypendium kulturalnym Prezydenta Miasta Starogard Gdański. – Przy tej okazji bardzo dziękuję lokalnym władzom, które tak bardzo mnie wspierają. Jestem trzykrotnym stypendystą kulturalnym Prezydenta Miasta, laureatem Kociewskiego Gryfa dla twórcy Roku 2015, a także, w 2016 roku, nominatem do Wierzyczanki w dziedzinie kultury. Odwiedzając rozmaite miasta w związku z wystawami, zawsze podkreślam fakt „bycia stąd”, swoich głębokich związków ze Starogardem i Kociewiem oraz zrośnięcia ze starogardzkim środowiskiem kulturalnym. Cieszę się z tego i jest to źródło mojej dumy – mówił artysta.

 

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY