70-tka Pana Kazimierza

21 maja w Starogardzie Gdańskim odbędzie się impreza DEYNA‘70 z LOTOSEM i ENERGĄ. Będzie to spotkanie  przyjaciół i sympatyków Kazimierza Deyny, okazja do rozmów ze znanymi osobowościami świata piłkarskiego,...

21 maja w Starogardzie Gdańskim odbędzie się impreza DEYNA‘70 z LOTOSEM i ENERGĄ. Będzie to spotkanie  przyjaciół i sympatyków Kazimierza Deyny, okazja do rozmów ze znanymi osobowościami świata piłkarskiego, wspomnień i refleksji o piłkarzu oraz do dobrej zabawy z gwiazdami muzyki disco polo.

 

W 2017 roku przypada 70. rocznica urodzin Kazimierza Deyny – legendy piłki nożnej, który urodził się w naszym mieście. Z tej okazji Rada Miasta Starogardu Gdańskiego uchwaliła ten rok w Starogardzie Gdańskim rokiem Kazimierza Deyny. Prezydent miasta postanowił w sposób szczególny uczcić to święto, organizując 21 maja imprezę o charakterze sportowo-kulturalnym, która przypomni sylwetkę znakomitego piłkarza, jego pochodzenie i rolę, jaką odegrał dla polskiego sportu.

Najważniejszym wydarzeniem święta Deyny będzie towarzyski mecz piłki nożnej Deyna Team vs. drużyna dziennikarzy i gwiazd TVP, któremu towarzyszyć będą wspomnienia o Kazimierzu Deynie. Wśród zaproszonych gości są dawni koledzy Kazika ze słynnej drużyny Orłów Górskiego, a także wielu znanych piłkarzy i osobowości świata piłkarskiego. Swój udział potwierdzili m.in. Andrzej Strejlau,  Jan Tomaszewski i Grzegorz Lato. Przyjedzie też znany sportowy dziennikarz,  autor książki o piłkarzu –  Stefan Szczepłek.

Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny przy ul. Olimpijczyków. Rozpocznie się punktualnie o godz. 16.00. Zawodnicy zagrają dwa razy po 35 minut. Mecz poprowadzi uznany w Polsce sędzia i arbiter międzynarodowy Michał Listkiewicz, a skomentuje go znany komentator i dziennikarz sportowy TVP – Dariusz Szpakowski. Reportaż z meczu będzie można obejrzeć w jego  Magazynie Piłkarskim 4-4-2 w poniedziałek 22 maja.

Podczas sportowych zmagań będzie można zdobyć autografy znanych w świecie piłkarskim osobowości i to nie tylko piłkarzy, ale również zaproszonych gości i gwiazd muzyki disco polo. Nie zabraknie też konkursów z cennymi nagrodami i innych atrakcji.

Zaraz po meczu prezydent miasta zaprasza wszystkich na wielki koncert gwiazd muzyki disco polo. Na scenie wystąpią prawdziwi giganci stylu  – Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Power Play, Mig i Classic. Koncert poprowadzi  Maciej Smoliński, a relację z imprezy pokarze Polo TV!

Muzyczne disco party z największymi gwiazdami disco polo wystartuje o godz. 17.30 na placu przed Halą Miejską im. Gerarda Podolskiego przy ul. Hallera. Publiczność przywita sam król gatunku –  Zenek Martyniuk, który rozgrzewać będzie do tańca takimi hitami jak : ,,Przekorny los”, ,,Czekam na Ciebie”, ,,Przez Twe oczy zielone”, ,,Prawdziwa miłość to Ty”, ,,Kochana wierzę w miłość”  Oprócz grupy Akcent wystąpią również chłopaki z Power Play, zwariowana ekipa MIG oraz Classic.

 

Program imprezy

godz. 15.45 – odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Kazimierzowi Deynie przed Stadionem Miejskim im. Kazimierza Deyny

godz. 16.00 — towarzyski mecz piłki nożnej ” Deyna Team” vs. TVP

godz. 17.30 — Koncert zespołów disco polo

 

Wystąpią :

17.30  – Koncert Zespołu 2+2

18.30  – Koncert zespołu Akcent

19.30  – Koncert zespołu Mig

20.30  – Koncert zespołu Classic

21.30  – Koncert zespołu Power Play

 

Główni sponsorzy wydarzenia: Grupa LOTOS S.A., Grupa ENERGA.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY