ZUS wysłał zawiadomienia o wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe

Do 154 620. płatników składek w całym kraju trafiły wysłane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe. Zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki...

Do 154 620. płatników składek w całym kraju trafiły wysłane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS wysłał do płatników, którzy przekazali informację ZUS IWA za trzy ostatnie lata kalendarzowe. Wskazana stopa procentowa będzie obowiązywała w roku składkowym, który potrwa od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Płatnicy, którzy nie złożyli informacji ZUS IWA za wskazane trzy lata, nawet jeśli złożyli ją za rok 2020, muszą samodzielnego ustalić stopę procentową składki na nowy rok.

Informację ZUS IWA za rok 2020 zobowiązani byli złożyć płatnicy, którzy jednocześnie: byli zgłoszeni nieprzerwanie, jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. i co najmniej jeden dzień w styczniu 2021 r., w 2020 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych, 31 grudnia 2020 r. byli wpisani do rejestru REGON.

Szczegółowe informacje o ustalaniu składki na ubezpieczenie wypadkowe można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl, pod numerem telefonu 22 560 16 00 oraz w każdej placówce Zakładu.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY