Zmagania młodych sportowców w II edycji turnieju

II turniej z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup kończący sezon 2017/2018.
Szesnastego czerwca 2018 roku na korcie przy ul. Kościuszki 112 odbył się II turniej z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup kończący sezon 2017/2018. W turnieju stawiło się aż 30 młodych sportowców. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: pomarańczową (do lat 15) i czerwoną (do lat 10).

W kategorii do lat 15 wystąpiło 11 zawodników. Wśród nich najlepszy okazał się Karol Obrycki, który po emocjonującym meczu finałowym pokonał (na przewagę) w decydującym secie Jakuba Drewę. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Filip Pepliński i Amelia Szydło. Ogromna pochwała należy się również Karolinie Chaleckiej, Karolinie Tocha oraz Tobiaszowi Urbanowicz, którzy co prawda po bardzo zaciętych meczach ćwierćfinałowych odpadli z dalszej rywalizacji, ale na korcie zostawili bardzo dużo energii i potu.

W kategorii czerwonej na starcie stawiło się 10 zawodników. Mecze rozgrywane były na trzech mniejszych kortach do 11 punktów. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się Martyna Świder pokonując w finale Julka Rybczyńskiego. Miejsce III zajęła Nadia Kołodziejska, która po bardzo wyrównanym meczu pokonała na przewagi Kingę Ledniowską.

W przerwie między turniejami na zakończenie sezonu 2017/2018 odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych, na który przygotowany został między innymi tor przeszkód. Mnóstwo emocji towarzyszyło każdej konkurencji, starsi zawodnicy pomagali w wyścigu młodszemu pokoleniu, a do rywalizacji w roli kibiców dzielnie wcielili się również rodzice.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY