Złota Starogardzianka Małgorzata Spychalska na Grand Prix Slovakia Karate WKF w Bratysławie

W dniach 22-23 luty, 12 karateków starogardzkiej drużyny Biofeed Shuto Karate Team, wzięło udział w bardzo prestiżowym i wymagającym turnieju – 40th Grand Prix Slovakia Bratysława. Dwudniowe zawody zgromadziły...
W dniach 22-23 luty, 12 karateków starogardzkiej drużyny Biofeed Shuto Karate Team, wzięło udział w bardzo prestiżowym i wymagającym turnieju – 40th Grand Prix Slovakia Bratysława.

Dwudniowe zawody zgromadziły 1600 zawodników z 21 krajów, a na 214 klubów drużyna ze Starogardu uplasowała się na 36 pozycji.
Wśród 48 polskich klubów, biorących udział w tym turnieju, Biofeed -Shuto, dzięki złotemu medalowi Małgorzaty Spychalskiej, drużyna uplasowała się na 2 pozycji. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca Małgorzaty Polska znalazła się na 7 miejscu w klasyfikacji Państw, złoto na tym turnieju wywalczyła tylko jeszcze jedna Polka, co w sumie dało 2 złote medale dla Polski.

Turniej bardzo mocno obsadzony we wszystkich kategoriach wiekowych, więc warte uznania są też 9 miejsca:
Marceliny Sabiniarz w Kumite Indywidual Female Cadets – 47kg oraz
Joanny Jankowskiej w Kumite Indywidual Female U12 +40kg

Pozostali starogardzcy zawodnicy:
Krystian Krajnik
Łukasz Smukalski
Mateusz Rogiński
Natalia Bràdler
Barbara Wysocka
Maja Walendziak
Maciej Dąbek
Stanisław Wysocki
Wiktor Zgirski

Warto podkreślić, że solidna praca całej ekipy na treningach przyczyniła się do tak znaczącego wyniku. Kolejne rankingowe turnieje, na europejskim poziomie, na których będą walczyć karatecy, to Harasuto Cup Łódź oraz Energa Karate Cup Tczew.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY