Zakończyła się policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

W ciągu minionej doby policjanci ze starogardzkiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole drogowe w ramach wojewódzkich działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem tej akcji było eliminowanie z ruchu...

W ciągu minionej doby policjanci ze starogardzkiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole drogowe w ramach wojewódzkich działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem tej akcji było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

8 marca nad ranem funkcjonariusze starogardzkiej drogówki rozpoczęli działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Akcja została przeprowadzona w kilkunastu punktach kontrolnych na terenie powiatu. Cieszy fakt, że na 626 skontrolowanych przez funkcjonariuszy w białych czapkach kierowców, wszyscy byli trzeźwi.

Przy okazji tych działań mundurowi reagowali również na inne popełnione wykroczenia i stwierdzone nieprawidłowości. Łącznie 26 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym za popełnione wykroczenia drogowe. Dotyczyły one głównie kierowania pojazdem nie korzystając z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Dodatkowo stan techniczny 4 kontrolowanych aut zmusił funkcjonariuszy do zatrzymania dowodów rejestracyjnych.

Starogardzcy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, że w bezpiecznej drodze do celu ważny jest trzeźwy umysł, sprawne technicznie auto oraz rozwaga. Włączmy myślenie przed, a nie po tym, jak już dojdzie do nieszczęścia.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY